6 Aylık Bebekle Seyahat-Uçak Yolculuğu

Bebeğiyle, sırf seyahat etmek için 22 saat uçak yolculuğuna atılan başka bir aile var mıdır meraktayım. Biz yıllık iznimizi ayarlayıp Mayıs ayında Mozambik-Japonya bileti alarak Etiyopya aktarmalı uçuşumuzla hayatımızın en uzun uçak yolculuğunu yaptık. Bizim bebeğimiz 5,5 aylıktı giderken, 6 aylıktı seyahatten dönerken.👶🏻 2 hafta içinde 2 de diş çıkartıp geldik. Pişman mıyız? Asla.

Bebekli seyahat için hatırlatmalar:a189c6c6-e93c-431f-a4f4-a43b154dd056

  1. Uçak yolculuğu öncesi biletinizi check-in yaparken görevliye bebeğiniz olduğunu ve en önden koltuk istediğinizi belirtmeyi unutmayın. Aktarmalı uçuşlarda bir sonraki uçakta da aynı şekilde koltuk verilmesini rica edin.
  2. Bebeğiniz için muhakkak baby crib isteyin. Yani bebek yatağı. Uçak kalktıktan sonra en öndeki koltukların önüne monte ediliyor. 16 kiloya kadar taşıyor.
  3. Uçak kalkışa ve inişe geçerken bebeğinizi emzirin. Emziremiyorsanız emzik ya da biberon verin çünkü yutkunma hareketi bebeğin basınçtan en az şekilde etkilenmesini sağlıyor.
  4. Uçak soğuk oluyor, yanınıza ona göre kıyafet ve örtü almakta fayda var.
  5. Yanınıza kanguru da alın, bebek arabası da. Uçakta kanguruyla gezdirebilirsiniz bebeğinizi, gezerken de gezdirebilirsiniz ama inanın 2-3 saat sonra bel diye birşey kalmıyor. Bebeğimiz uyuduğunda hop arabasına aldık. (Bu durum gideceğiniz ülkeye göre de değişir. Japonya yolları jilet gibi olduğu için bebek arabasını muhakkak alın derim. )
  6. Bebeklerin bağışıklık sistemi zayıf olduğu için hava değişiminden etkilenebiliyorlar. Bebeğinizin önceden kullandığı ilaçları, vitamin, güneş kremi vs varsa yanınıza almayı unutmayın.
  7. Ben sadece emziriyordum ama siz mama kullanıyorsanız yanınıza kaynatılmış su almayı unutmayın. Çantalarınız x-ray den geçerken bebek için taşıdığınız yiyecek ve içecekler sorun teşkil etmiyor.
  8. Oyuncak almayı ihmal etmeyin zira araçta da, uçakta da bebekler oyalanmak için bişeyler arıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir